Aktuality > články > další aktuality

 Aktuálně podporujeme
Přední fyzici debatují s filosofy a teology
Přední evropští fyzici debatují v Ženevě s filosofy a teology nad klíčovou otázkou, co stálo na počátku světa. Důvodem je objev tzv. božské částice, jak se nadneseně přezdívá Higgsovu bosonu, který zajišťuje, že vše ve světě má svou hmotnost. Konferenci svolalo evropské centrum pro jaderný výzkum CERN, . ...   >> celý článek
11.2.2013 - Čeští odborníci i duchovní v souvislosti s rozhodnutím papeže Benedikta XVI. opustit úřad hovoří o ojedinělém rozhodnutí, které církev nezažila stovky let. Benedikt XVI. se rozhodl rezignovat na konci února kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu a únavě. Podle kardinála Dominika Duky papež takovýto možný vývoj svého pontifikátu v minulosti naznačil.
17.1.2013 - Odborníci na životní prostředí varují, že lidstvo stojí na prahu kolapsu globální civilizace. Tvrdí, že kolaps bude výsledkem řetězu krizí, které postupně rozloží podmínky pro udržení existence komplexních společností na současné úrovni. Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku, napsal v komentáři ke studii princ Charles. Kolaps bude mít podobu postupného rozkladu, protože hladomor, epidemie a nedostatek zdrojů způsobí rozpad centrálního řízení v rámci jednotlivých států, což bude doplněno narušením trhu a konflikty kvůli nedostatku.
Odráží HDP skutečnost?
Hrubý domácí produkt (HDP), který je jedním z nejčastěji používaných údajů o ekonomické síle a výkonnosti jednotlivých zemí, je podle předního světového ekonoma Sira Partha Dasgupty z University of Cambridge nepřesný a zavádějící. Zcela podle něj pomíjí hodnotu přírodního ekosystému ...   >> celý článek
Naším cílem je zlepšení společenského klimatu v naší zemi. Společnost prochází krizí hodnot. Většina lidí cítí potřebu změny, bohužel však postupně ztrácí naději, že k ní dojde. Lidé jsou unaveni politikou, často se jejich názor omezí na „ono to nějak dopadne“. V naší zemi ovšem existuje řada sdružení i jednotlivců, dělajících dobré věci. Iniciativa Pozitivní evoluce je impulsem k jejich propojení a celospolečenské diskuzi o tématech, která společně sdílíme a na kterých můžeme spolupracovat.


Pozitivní činy a jejich ocenění
Pokusme společně ocenit činy druhých, jejichž výsledkem je opravdová radost a dobrý pocit alespoň jedné jediné cítící bytosti.
Uvrhněme nenávratně do historie černý vtip: Za každý dobrý skutek budeš náležitě potrestán!
http://pozitivniciny.webnode.cz

 

 

   V nás a okolo nás    Děje se - odkazy  
 

Buddhovo nenáboženské náboženství rozkvétá. Před dvěma tisíci pěti sty lety se kolo dhammy pohnulo a velké společenství rozpoutalo příliv,  s kterým se objevuje Ježíš, Sósan, Kabír, Lao-c´, Tilopa, Náropa - strážci majáku svítícího na cestu. Pohybujeme se od pobřeží k pobřeží, kolo se pomaloučku přestává otáčet, a my tu zaraženě stojíme hledíce na úplněk. Kolo, jež Buddha rozhýbal, se zastavilo. Je třeba ho znovu roztočit. A to se stane mým i vaším životním posláním. Kolo se musí znovu otáčet.
Osho - Diamantová Sútra

   Globální změny klimatu podle NASA a JPL
 O mezních otázkách - Vlašim
 Teologické texty
 ReGeNeRaCe - tipy
 National Geographic - tipy
 NATURA
 Alikvótní festival - Pražské znění
 Buddhismus Diamantové cesty
 Tantra Jóga
 festival Miluj svůj život
 Galerie cesty ke svělu
 Fórum 2000
 Informační centrum UNESCO
 GEO - archeologie a památky
 Národní knihovna - tisky
 Židovské muzeum v Praze
 Meteoalarm.eu
 Sat Guru
 Nová Akropolis
 Lungta - Tibet
 Gnosis 9
 Knihkupectví HLEDAJÍCÍ
 Mezináboženský dialog
 AGARTHA
 Sacred Text Archive
 Hvězdárna Fr.Pešty - Sezimovo ÚstíHvězdárna Sezimovo Ústí
  Om Mani Padme Hum
Mani je v buddhismu nejpoužívanější mantra. Je dostupná komukoliv, kdo se cítí inspirovaný k tomu, aby ji zpíval. Není nutné mít nějaké zasvěcení od lámy (mistra meditace). "Om Mani Padme Hum", a také vlastnosti mani jsou znovu a znovu opěvovány v sútrách a tantrách. Ať už jsme veselí nebo smutní, kdykoliv se uchýlíme k mani, Čenrezing na nás nikdy nezapomene, v naších myslích vyvstane spontání oddanost a Velký Vůz bude bez námahy dosažen.
 
  Jestli si myslíš, že jsi nenahraditelný, podívej se na hřbitov - je plný nenahraditelných lidí.
(lama Ole Nydahl)
   
  Více než kdy jindy je jasné, že mysl pohne horami.
(lama Ole Nydahl - leden 2013)
   
 

 

   
 

   
       
   Novinky na webu    Astronomické zprávy
   Velké množství nových textů je v rubrice v podrubrikách Hinduismus
 Velké množství textů přednášek a besed na téma védy > zde
 Velké množství mimobiblických textů  > zdee
 
 

  Letní slunovrat

Dnů: Hod: Min: Sec:
 
 

Adoptujte Brontosaura

 
 

 

 

 O webu

 

 Ostatní

Hledejme inspiraci, poznejme sami sebe a najděme v sobě.

 TOPlist ATLAS.cz Centrum Seznam

 správce webu: info(zavin)mystika.cz