Ze světa - Afrika
 Etiopie
 
Původní království Habeš. Na začátku tisíciletí byla dnešní Etiopie centrem mocné Axúmské říše, později tu zapustil kořeny islám. Ve středověku se křesťanská království snažila rozšířit moc z hor i na nížiny, respektive obchodní cesty, kdy se podařilo získat ústřední postavení tzv. šalamounským císařům a tato dynastie si i přes úpadek moci v 17. a 18. století udržela své postavení až do sedmdesátých let 20. století. Etiopii se jako jedinému africkému státu podařilo uhájit samostatnost koncem 19. století, kdy probíhalo koloniální dělení Afriky, pouze byla načas okupována Itálií. Po svržení monarchie se Etiopie po sérii socialistických experimentů stala v roce 1990 republikou.
 
Axúm
Nejstarobylejší město Etiopie a jeden z nejčastějších cestovatelských cílů. Právě tady se totiž začala psát velkolepá historie země. Axúm býval metropolí mocného Axúmského království, jehož bohatství se odráží například v hrobkách krále Kaleb Gebre Meskal nebo legendárních lázních královny Sheby.
 
Lalibela
Monumentální skalní chrámy vytesané starověkými dělníky v rudých pouštních masivech. Lalibela, původně Roha, později Zagwe Lalibela, začala vznikat zřejmě už ve 12. století, ale podle archeologů se musela rodit několik staletí.
Přesné krychlové stavby byly vytesány zvláštním způsobem
.... >> podrobnosti